Çankırı Müzesi

Yayın ve Tanıtım Çalışmaları

 Müzelerin misyonu içinde kültür varlıklarımızın korunarak yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması  kuşkusuz en başta gelen görevler arasında yer almaktadır. Bu itibarla  2014 yılında Çankırı Kültür Envanteri kitabı 2015 yılında ise Çankırı Müze Kataloğu kitabı  Müdürlüğümüzce hazırlanarak   yayın dünyasına kazandırılmıştır.
 
 
 Ayrıca  2015 yılında kamuoyunda  farkındalık oluşturulması ve koruma bilincinin yaygınlaştırılması   için  kamu hizmet binalarında vatandaşlarımızın, okullarımızda ise öğrencilerimizin yoğun bulundukları alanların kalıcı görünür noktalarında sergilenmek üzere  Müdürlüğümüzün envanterine kayıtlı eserlerden oluşan  " KÜLTÜR VARLIKLARIMIZI KORUYALIM"  temalı çerçeveli afişler hazırlanarak İlimiz  geneline dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Projenin  görünürlük açısında çok geniş kitlelere hitap etmesi ile Türkiye genelinde bir ilk olması  örnek bir çalışma  olarak gösterilmiştir.
 
ÇANKIRI KÜLTÜR ENVANTERİ
Yayın yılı: 2014 ; 603 Sayfa
 
 
 
 
 
 
 
 
ÇANKIRI MÜZE KATALOĞU
Yayın yılı: 2015 ; 112 Sayfa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
" KÜLTÜR VARLIKLARIMIZI KORUYALIM"  temalı çerçeveli afişler
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Müzemizin tanıtımı ve farkındalık yaratması amacıyla  karayolları
kenarlarına tanıtıcı reklam panoları (billboard) yerleştirilmiştir.

2F.JPG

BİLBOART 1.JPG

BİLBOART 4.JPG

BİLBOART 2.JPG

 
MÜZE BÜROŞÜRÜ 
Yayın yılı: 2016 (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı  fonu kullanılarak basılmıştır.
büroşür iç.jpg

büroşür dış.jpg

 
ÇANKIRI MÜZESİ BOYAMA KİTABI 1-2
Yayın yılı: 2016 (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı  fonu kullanılarak basılmıştır.
         

boyama 1.jpg

boyama 2.jpg